سال نود و هشت «سال رونق تولید»
معرفی فرماندار

 عاطف ناصری

فرماندار شهرستان نمین

 

روزنامه های امروز

نقشه نمین

تقویم

اخبار مهم
 • بهره برداری از 49 پروژه عمرانی و طرح اقتصادی در هفته دولت شهرستان نمین
  فرماندار نمین گفت: در هفته دولت سالجاری بالغ بر 49 طرح اقتصادی و پروژه عمرانی در شهرستان نمین افتتاح می شود.

 • اجرای عملیات طرح هادی و آسفالت روستای زادگاه شهید مدافع حرم علی سیفی علی بلاغی
  طرح هادی و عملیات آسفالت روستای علی بلاغی از توابع شهرستان نمین که زادگاه شهید مداقع حرم علی سیفی است برای اولین بار بصورت کامل و یکجا اجرا شد.

 • اختصاص 10 میلیارد ریال برای توسعه زیرساختهای گردشگری شهرستان نمین
  مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت : 10 میلیارد ریال برای توسعه زیرساختهای گردشگری شهرستان نمین در سالجاری هزینه می شود.

 • برگزاری جلسه هماهنگی ایجاد واحد پارک علم و فناوری
  فرماندار نمین گفت :در هفته دولت واحد پارک علم و فناوری شهرستان نمین راه اندازی میشود.

 • بررسی آخرین وضعیت آبی و خاکی و میزان آماده سازی سدهای معیشتی،جاده های بین مزارع،زمینهای زیر کشت و قنوات
  جلسه آب و خاک شهرستان نمین با حضور مهندس کریمی نائب رئیس کمیسیون کشاورزی آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، ناصری فرماندار نمین کریمی بخشدار مرکزی و مدیران آب و خاک استان و شهرستان برگزار شد و مقرر شد موضوعات زیر از طریق دستگاههای مرتبط پیگیری و حل فصل گردد.

اخبار > برگزاری مراسم ویژه ((بزرگداشت روز شهرستان نمین )) ، هم زمان با هفته فرهنگی استان اردبیل در پنجم دی ماه ، در محل برج میلاد تهران


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری مراسم ویژه ((بزرگداشت روز شهرستان نمین )) ، هم زمان با هفته فرهنگی استان اردبیل در پنجم دی ماه ، در محل برج میلاد تهران

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان نمین ، هم زمان با هفته فرهنگی استان اردبیل ، مراسمی با عنوان ((بزرگداشت روز شهرستان نمین )) ، در محل برج میلاد تهران برگزار شد. در این مراسم ، که با حضور انبوه و پرشکوه نمینی های مقیم مرکز و طی برنامه هایی متنوع برگزار گردید ، دکتر سید مهدی جوادی ، فرماندار شهرستان نمین ، به عنوان سخنران اصلی مراسم ، در شروع برنامه ، با اشاره به تاریخ کهن و آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی موجود در سطح شهرستان اظهار داشت : این بقایای ارزشمند موجود ، نشان از تاریخ کهن و سوابق درخشان منطقه نمین دارد . ولی متاسفانه به دلیل عدم انجام مطالعات دقیق و کاوش های باستان شناسی ، ارزش تاریخی این آثار و ابنیه ها به طور کامل مشخص نبوده و صرفاً نام این آثار در برخی کتب تاریخی موجود است ، لذا ما در صدد هستیم ، به ترتیب تمامی آثار تاریخی و طبیعی موجود در سطح شهرستان را مورد کاوش و شناسایی قرار دهیم تا تاریخ نمین برای اهالی و نسل های آینده نمایان گردد .
فرماندار نمین ، در بخش دیگری از سخنان خود ، سوابق دیرینه ی فرهنگی و جایگاه والای شهرستان نمین در این عرصه ، در سطح استان و منطقه را یادآور شده و حضور گرم و بی نظیر نمینی های مقیم مرکز در این مراسم را نشان از غنای فرهنگی خاستگاه آنان دانسته ، اظهار امیدواری کرد ، با توجه به شهره بودن شهرستان به علم و فرهنگ ، از زمان حضور در شهرستان تلاش داریم برای توسعه شایسته ی شهرستان در بخش های مختلف ، علی الخصوص بخش فرهنگ و اقتصاد ، نگاه و برنامه ی ویژه ای داشته باشیم .
دکتر جوادی ، تاریخ سیاسی شهرستان نمین را نیز دارای افتخاراتی متعدد دانسته ، اظهار داشت : منطقه ی ویلکیج و نمین ، از اواخر دوره ی سلجوقیان تا اواخر دوره ی قاجاریه شاهد حکم رانان مستقل با قلمرو وسیع حکومتی بوده و نخستین مدرسه به سبک قدیم به سال 1285 ق و برای نخستین بار در قلمرو استان امروزه اردبیل ، در نمین تاسیس شده است ، همچنین نمین در سال ۱۳۳۹ ش ، به همراه آستارا دارای نماینده مستقل در مجلس شورای ملی بوده و تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی پنج دوره ، نماینده مستقل در خانه ی ملت داشته است ، که از میان آنان ، مرحوم سید ابوالفضل اقبالی نمین. فعالیت های ارزنده ای برای منطقه در دوران نمایندگی در مجلس شورای ملی داشته است . هم چنین ، پس از انقلاب اسلامی نیز ، بزرگانی چون آیت الله موسوی ننه‌کران ، در سه دوره ی مجلس شورای اسلامی به عنوان نماینده مرکز استان و شهرستان های نمین و نیر ، خدمات ارزنده ای برای استان داشته است . لذا ، با توجه به آنچه اشاره شد و نیز وضعیت فعلی شهرستان ، داشتن نماینده مستقل در خانه ملت ، از خواسته های به حق مردم شهرستان نمین است.
فرماندار نمین ، در ادامه ، اعتبارات عمرانی اختصاص یافته به شهرستان را یادآور شده ، اظهار داشت : با نگاهی به اعتبارات سال جاری در مقایسه با سال قبل ، افزایش 10 برابری اعتبارات شهرستان را شاهد هستیم ، لذا با عنایت های ویژه ی دولت اعتدال و تدبیر و امید ، تا به حال بالغ بر 32 میلیارد تومان اعتبار به شهرستان نمین اختصاص یافته ، که با تزریق این اعتبارات بسیاری از پروژه های مهم و حیاتی شهرستان تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید .
وی در این باره ، عنایت دولت به بخش عنبران را ویژه دانسته و با بیان این که با سفر معاون برنامه ریزی رئیس جمهور به بخش عنبران ، مبلغ 13 میلیاد تومان اعتبار ، برای حل مشکل آب شرب مردم عنبران و ادامه عملیات اجرایی سد عنبران اختصاص یافته که این امر هم ، تحولی عظیم را در عنبران ایجاد خواهد کرد .
جوادی ، در پیرامون عملیاتی شدن ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین ، که از هشت سال پیش مورد تصویب قرار گرفته ولی هیچ گونه اقدامی نگرفته بود گفت : با راه اندازی این منطقه ، توسعه اقتصادی شهرستان نیز تحولی عظیم پیدا کرده و در واقع ، با این امر ، بسترسازی برای توسعه عملی شهرستان در ابعاد مهم اقتصادی ، فراهم گردیده است . لذا با توجه به وجود بسترهای مناسب سرمایه گذاری در بخش های مختلف گردشگری ، صنعت ، کشاورزی و ... ، از سرمایه گذاران نمینی و هم چنین از سایر سرمایه گذاران محترم ، برای سرمایه گذاری و مشارکت در سازندگی بهینه و آبادانی شهرستان نمین دعوت می کنیم و وجود زمینه های بسیار مهم از جمله اب و هوای مطلوب ، نزدیکی به مرکز استان ، مرزی بودن ، نزدیکی به دریای خزر ، جاذبه های متنوع گردشگری ، صنایع دستی ، مراکز مهم صنعتی ، معادن و ... ، این منطقه را در سرمایه گذاری ممتاز ساخته است .
فرماندار نمین ، در پایان سخنان خود از دست اندرکاران و بانیان مراسم بزرگداشت روز شهرستان نمین تشکر و قدردانی کرد .
کمال الدین پیرموذن ، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم ، ضمن تجلیل از متولیان این برنامه باشکوه ، نمین را مهد فرهنگ و هنر خوانده ، در خصوص درخواست اهالی شهرستان نمین ، مبنی بر اختصاص نماینده مستقل ، اظهار داشت : با توجه به دستور العمل مربوطه ، کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس ، شرایط اختصاص نماینده را حد نصاب جمعیت می داند ، از این رو علیرغم پیگیری نمایندگان در این باره ، به دلیل پایین بودن سرانه جمعیت استان ، در این دوره ، نماینده ای به تعداد نمایندگان استان افزوده نشد.
وی در خصوص وضعیت نامساعد فروش محصولات کارخانه سیمان ، با توجه به وجود بازارهای خرید در کشورهای آسیای میانه و سایر مشکلات پیش روی این کارخانه را ناشی از ضعف مدیریت کارخانه دانسته ، افزود بنده بعنوان عضو کمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی ، قطعا پیگیر این موضوع خواهم بود.
گفتنی است مراسم «بزرگداشت روز شهرستان نمین» به مناسبت هفته فرهنگی استان اردبیل ، به همت شهرداری تهران و فرمانداری شهرستان نمین و نمینی های فعال در عرصه های فرهنگی ، هنری و ... ، در قالب سخنرانی فرماندار شهرستان نمین، اجرای موسیقی آذری ، پخش کلیپ مستند معرفی توانمندی های شهرستان، کلیپ معرفی مناطق گردشگری شهرستان و کلیپ نخستین جشنواره سراسری عکس طبیعت نمین، رونمایی از تعدادی از کتب منتشر شده در سال ۹۳ با موضوع نمین و تقدیر از برخی نمینیان مقیم تهران ، پیشتاز در عرصه علمی، فرهنگی و هنری در سطح ملی و بین المللی ، برگزار گردید .دانلود فايل : namin-day.jpg ( 54KB )


٠٩:٤٧ - 1393/10/08    /    شماره : ١٤١٨٥    /    تعداد نمایش : ٥٨٠خروج
عنوان

لینک خبرگزاری ها

   

 

عنوان

 

وبسایت های مرتبط

                     

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:پنج شنبه ٣١ مرداد ١٣٩٨