سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی »
معرفی فرماندار

 عاطف ناصری

فرماندار شهرستان نمین

 

روزنامه های امروز

نقشه نمین

تقویم

اخبار مهم
 • نمین ،دارالفنون شمالغرب ایران
  در سال های دور مکتبخانه ها تنها فرصت تحصیل به شمار می رفت که توسط مدرسانی همچون ملا و آخوند باجی ها اداره می شد .سطح آموزشی پایین، شیوه آموزش سنتی، استفاده از شیوه های تنبیه بدنی از قبیل چوب فلک و ترکه، مقاومت در آموزش علوم جدید، پایین بودن سواد و توان مدرس از مهمترین مشکلات آموزش مکتبخانه ای بود.

 • سیب تو سرخ ، شگفتی طبیعت نمین
  شاید تا به حال خیلی از ماها سیبی که علاوه ‌بر پوست، گوشت آن هم سرخ باشد را ندیده باشیم. این نوع سیب جزو نادرترین نوع میوه‌هاست که در نقاط بسیار محدودی از دنیا وجود دارد.سیب تو سرخ یا( ترشو) یکی از انواع سیب است که نادرترین نوع سیب نیز به حساب می آید.

 • ذخیره سازی 3 هزار تن نمک برای استفاده در فصل بارش
  فرماندار نمین گفت : 3 هزار تن نمک برای استفاده در فصل بارش در شهرستان نمین ذخیره سازی شده است.

 • دیدار ورزشکاران با فرماندار نمین
  به مناسبت فرارسیدن هفته تربیت بدنی، رییس اداره ورزش و جوانان و جمعی از روسای هیاتهای ورزشی شهرستان با فرماندار نمین دیدار کردند.

 • بازدید استاندار اردبیل از چند طرح صنعتی
  استاندار اردبیل باهمراهی فرماندار نمین و اعضای ستاد رفع موانع تولید استان از واحدهای تولیدی ریخته گری دقیق آرتا و سرم سازی برکت در شهرک صنعتی شماره دو بازدید کرده و مشکلات این واحدهای تولیدی از جمله تامین سرمایه در گردش و زیرساختهای مورد نیاز را بررسی کردند.

اخبار > سالانه 14 تن گیاه دارویی در نمین تولید می شود


  چاپ        ارسال به دوست

سالانه 14 تن گیاه دارویی در نمین تولید می شود

عاطف ناصری  در بازدید از مزارع کشت گیاهان دارویی این منطقه گفت: 24 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به زیر کشت انواع گیاهان دارویی رفته است و از این میزان بیش از 14 تن انواع گیاهان دارویی کشت و تولید می شود.

وی بیان کرد: استخدوس، گل راعی، سرخارگل، سنبل الطیب، نعناع و اپیکاتا از انواع گیاهان دارویی هستند که در شهرستان نمین کشت و تولید می شوند.

فرماندار نمین افزود: در زمینه کشت و تولید گیاهان دارویی نزدیک به 108 نفر به طور مستقیم در حال فعالیت هستند.

ناصری اضافه کرد: ارایه آموزش های تخصصی، اعطای وامهای کم بهره، بازاریابی و برپایی و معرفی به نمایشگاههای مختلف استانی و کشوری از جمله خدماتی است که به فعالان این حوزه ارایه می گردد.

فرماندار نمین با اشاره به بکر بودن کشت گیاهان دارویی در کشور گفت: گیاهان دارویی چون از دل طبیعت است باید به سمت برنامه ریزی شده و کشت تخصصی حرکت کند.

وی گفت: استفاده دارویی از این گیاهان بیشتر جنبه پیشگیری دارند و در فرهنگ ایرانی نیز به ویژه در طب سنتی استفاده از گیاهان دارویی از سبقه دیرینه ای برخوردار است.

ناصری به سودآوری تولید این گونه های گیاهی اشاره کرد و گفت: در کنار کار کشت و تولید، باید به سمت ایجاد صنایع مرتبط با این محصول حرکت کنیم تا بهره اقتصادی آن افزایش پیدا کند. 

 

 

 


١٤:٣٨ - 1397/05/20    /    شماره : ٢٧٥٨٩    /    تعداد نمایش : ١٣خروج
عنوان

لینک خبرگزاری ها

   

 

عنوان

 

وبسایت های مرتبط

                     

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری نمین می باشد.