سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی »
معرفی فرماندار

 عاطف ناصری

فرماندار شهرستان نمین

 

روزنامه های امروز

نقشه نمین

تقویم

اخبار مهم
 • نمین ،دارالفنون شمالغرب ایران
  در سال های دور مکتبخانه ها تنها فرصت تحصیل به شمار می رفت که توسط مدرسانی همچون ملا و آخوند باجی ها اداره می شد .سطح آموزشی پایین، شیوه آموزش سنتی، استفاده از شیوه های تنبیه بدنی از قبیل چوب فلک و ترکه، مقاومت در آموزش علوم جدید، پایین بودن سواد و توان مدرس از مهمترین مشکلات آموزش مکتبخانه ای بود.

 • سیب تو سرخ ، شگفتی طبیعت نمین
  شاید تا به حال خیلی از ماها سیبی که علاوه ‌بر پوست، گوشت آن هم سرخ باشد را ندیده باشیم. این نوع سیب جزو نادرترین نوع میوه‌هاست که در نقاط بسیار محدودی از دنیا وجود دارد.سیب تو سرخ یا( ترشو) یکی از انواع سیب است که نادرترین نوع سیب نیز به حساب می آید.

 • ذخیره سازی 3 هزار تن نمک برای استفاده در فصل بارش
  فرماندار نمین گفت : 3 هزار تن نمک برای استفاده در فصل بارش در شهرستان نمین ذخیره سازی شده است.

 • دیدار ورزشکاران با فرماندار نمین
  به مناسبت فرارسیدن هفته تربیت بدنی، رییس اداره ورزش و جوانان و جمعی از روسای هیاتهای ورزشی شهرستان با فرماندار نمین دیدار کردند.

 • بازدید استاندار اردبیل از چند طرح صنعتی
  استاندار اردبیل باهمراهی فرماندار نمین و اعضای ستاد رفع موانع تولید استان از واحدهای تولیدی ریخته گری دقیق آرتا و سرم سازی برکت در شهرک صنعتی شماره دو بازدید کرده و مشکلات این واحدهای تولیدی از جمله تامین سرمایه در گردش و زیرساختهای مورد نیاز را بررسی کردند.

اخبار > برنامه 4 ساله توسعه کتابخوانی نمین تدوین شود


  چاپ        ارسال به دوست

برنامه 4 ساله توسعه کتابخوانی نمین تدوین شود

عاطف ناصری ظهر امروز در دیدار با کتابداران شهرستان نمین با بیان اینکه فرهنگ زیربنای اصلی جامعه اسلامی اس، اظهار کرد: شاخصه اصلی فرهنگ آگاهی، مطالعه و تحلیل درست مسائل است که مسیر آن نیز از کتابخانه‌ها می گذرد.

وی با اشاره به اینکه تولید و انباشت علم از طریق کتاب نویسی و کتابخوانی باعث تبلور مناسب اصول فرهنگی و اجتماعی در جامعه شده است، افزود: تولید علم و توجه به افزایش آگاهی باعث کاهش فاصله بین اقشار مختلف در برهه زمانی فعلی شده است.

فرماندار نمین با بیان اینکه عدم توجه به کتاب و مغفول ماندن از کتابخانه‌ها باعث توسعه نیافتگی در زمینه‌های مختلف می‌گردد، اظهار داشت: هر قدر آگاهی و دانایی در جامعه افزایش یابد همانقدر هزینه اداره جامعه کاسته شده و تعادل در اجتماع حفظ می‌شود.

ناصری با انتقاد از اینکه توجه بیش از حد به فضای مجازی باعث حذف تدریجی کتاب از زندگی اجتماعی می‌شود، عنوان داشت: فضای مجازی باید به عنوان مکمل برای تکمیل دانش بشر مورد استفاده قرار گیرد.

وی در ادامه بر تدوین برنامه 4 ساله توسعه کتابخوانی شهرستان نمین تاکید کرد و افزود: نیازهای حوزه کتاب در قالب برنامه‌ای مدون تدوین و ارائه گردد تا در بازه زمانی مناسب مشکلات این حوزه با تخصیص اعتبارات لازم به نحو مطلوب مرتفع گردد.

فرماندار نمین همچنین بر پیگیری جدی تخصیص نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی  از سوی شهرداری‌های تابعه نیز قول مساعد داد.


١١:٣٥ - 1397/02/03    /    شماره : ٢٦٦٦٨    /    تعداد نمایش : ٥٢خروج
عنوان

لینک خبرگزاری ها

   

 

عنوان

 

وبسایت های مرتبط

                     

تمامی حقوق این سایت متعلق به فرمانداری نمین می باشد.